Két ellentétes félidő után három ponttal távozott a Vasas Tiszakécskéről

Bár csapatunk az első félidőben meglepte az angyalföldi gárdát, végül nem bírta el a nyomást és két tizenegyesgóllal alulmaradt az NB II 13. fordulójában megrendezett mérkőzésen.

A mérkőzés első húsz percében fölényben futballozott a Vasas, de a TLC masszívan védekezett és az idő úlásával egyre magabiztosabb lett. Aztán a 25. percben Bertus Lajos bombagóljával kontrából megszerezte a vezetést csapatunk. 1–0

A kapott gól zavart okozott a Vasas játékában, így a félidő hátralévő részében növelhette volna előnyét csapatunk. Ez nem sikerült, egygólos előnnyel ment szünetre Vas László gárdája.

A második félidőben nagyobb nyomást gyakorolt a Vasas a Tiszakécskére, így játékunk főként a védekezésre koncentrálódott. A 78. percben 11-eshez jutott a Vasas azt követően, hogy Tóth Milán a földre került a kécskei 16-oson belül. A büntetőt a sértett értékesítette: jobbra lőtt, miközben Kiss Ágoston balra vetődött. 1–1

A 81. percben Kiss Ágoston rosszul jött ki a kapuból, elütötte Holendert a 16-oson belül. Az újabb büntetőt Zimonyi Dávid lőtte a kapuba a 82. percben. 1–2

A hátralévő időben egy említésre méltó esemény történt: Szekér Ádám a kiállítás sorsára jutott a 90. percben.

Vereségével a Tiszakécskei LC a 15. helyre csúszott vissza, a Vasas pedig a 3. helyre jött fel a tabellán.

Tiszakécskei LC–Vasas FC 1–2 (1–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Takács Tamás (Márkus Tamás, Horváth Róbert)
Tiszakécske: Kiss Á. – Gvisiani (Balázs B., 55.), Fodor, Szőr, Viczián – Szekér Á., Kocsis D., Bencze M. (Grünvald, 55.), Erdei C. (Krivocjuk, 83.) – Bertus (Zamostny, 83.), Torvund (Cipf, 66.). Vezetőedző: Vas László

Vasas: Uram – Pávkovics, Litauszki, Baráth B., Deutsch – Girsik (Bakti, a szünetben), Hidi, Urblík – Radó (Holender, 69.), Novothny (Zimonyi, 75.), Tóth M. (Otigba, 86.). Vezetőedző: Desits Szilárd

Gólszerző: Bertus (25.), ill. Tóth M. (79. – 11-esből), Zimonyi (82. – 11-esből)
Kiállítva: Szekér Á. (90.)

Vas László:
Mélységesen csalódott vagyok. Nem is feltétlenül az eredmény, hanem a második félidőben mutatott játék miatt. Most már nem először léptünk bele ebbe a folyóba. A szünetben átbeszéltük, hogy a második félidőben is bátran, támadólag kell játszanunk. Ehhez képest passzívvá váltunk, és olyan szituációkból kaptunk elkerülhető gólokat, amikre készültünk.

Desits Szilárd: Gratulálok a srácoknak, mert mindent megtettek a siker érdekében. Amíg az ellenfél nem szerzett egy kontrából gólt, addig miénk volt a mérkőzés. A kapott gólnál megzavarodtunk, nem jól kezeltük. A szünetben sikerült átszerveznünk a csapatot. A második félidőben felőröltük a hazai gárdát, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

A Tiszakécskei LC legközelebb szerdán (november 1. 17.00) a MOL Magyar Kupában az FC Ajka csapatát fogadja a 4. fordulóban. Szurkoljunk akkor is csapatunknak a Sportcentrumban!